Poprad prehral v 4. kole D-skupiny s Miškolcom 37:60

10.11.2005 Celý región

Poprad 10. novembra (TASR) - Basketbalistky Siemensu Poprad prehrali aj vo svojom štvrtom vystúpení D-skupiny Európskeho pohára FIBA s maďarskýkm tímom DKSK ...
Poprad 10. novembra (TASR) - Basketbalistky Siemensu Poprad prehrali aj vo svojom štvrtom vystúpení D-skupiny Európskeho pohára FIBA s maďarskýkm tímom DKSK Miškolc 37:60.

BK Siemens Poprad - DKSK Miškolc 37:60 (17:36)
Najviac bodov: Bieliková 10, Poláková 9, Kupčíková 7 - Vilipičová 18, Fürészová 10, Delmisová a Englertová po 8
Rozhodcovia: Mehandjiev (Bul. ) a Vinasi (Rum. )
tresné hody: 12/5 - 17/12
fauly: 18:20
trojky: 2:2
400 divákov

Ani vo štvrtom zápase D-skupiny pohára FIBA sa nepodarilo hráčkam Siemensu naplno zabodovať. Prvé minúty síce ešte odporovali rýchlonohým súperkám, ktoré sa aj vďaka výbornej streľbe začali postupne bodovo vzďalovať. Ofenzívu začali v prvej štvrtine, v druhej ju bodovo ešte zvýraznili a v 12. min viedli už 29:12. U domáceho družstva sa prejavovala veľká nervozita. Hráčky strácali lopty aj vyložené šance zostali nevyužité.

Ladislav Štajger, tréner Popradu: \"Robili sme, čo sme mohli, ale súper bol nad naše sily. Zaostávali sme v agresivite a dynamike a hoci nasadenie u nás bolo miernejšie, súper bol vynikajúci. V prvom polčase sme sa aj zbytočne plašili, v druhom sa síce zlepšili, no aj tak zápas bol kvôli skúsenostiam pre nás veľmi dôležitý. \"